Siatkówka

Treningi siatkówki


TreningiSportowe.pl to zajęcia sportowo-rekreacyjne przeznaczone dla wszystkich miłośników siatkówki bez względu na płeć, poziom umiejętności oraz sportową przeszłość. Mamy nadzieję, że kilka hal w atrakcyjnych lokalizacjach oraz różne poziomy zaawansowania poszczególnych treningów sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Czego możesz się spodziewać?


Siatkówka Dla Każdego


Czwartek, 20.00 – 21.30, Hala Sportowa Gimnazjum nr 16, ul. Skarżyńskiego 8,

Limit miejsc: 14


Trening dla wszystkich osób rozpoczynających swoją przygodę z siatkówką lub tych, które same siebie, ze względu na poziom siatkarskich umiejętności, nazwałyby początkującymi. Trening, w zależności od potrzeb grupy, prowadzony jest na niższej siatce o wysokości 235 cm lub na 243 cm. Podczas treningu szczególny nacisk kładziemy na naukę i doskonalenie techniki odbicia piłki sposobem górnym i dolnym oraz zasady poruszania się na boisku. Nie zapomnimy także o pozostałych elementach gry takich jak atak, blok czy zagrywka. Istotnym elementem zajęć jest także gra szkoleniowa. Ważne jest bowiem, aby móc zdobyte umiejętności wykorzystać w praktyce.


Siatkówka Trochę Mocniejsze Granie


Środa, 20.00 – 21.30, Hala Sportowa Gimnazjum nr 16, ul. Skarżyńskiego 8

Limit miejsc: 14


Trening dla wszystkich osób, które dobrze czują się w „szóstkowej” grze, posiadają umiejętności stosunkowo czystego odbicia piłki sposobem górnym, które same siebie, ze względu na poziom siatkarskich umiejętności, nazwałyby średnio zaawansowanymi. Trening prowadzony jest na męskiej siatce o wysokości 243 cm. Trening dla grupy średnio zaawansowanej ma charakter wszechstronny, jednak szczególny nacisk kładziemy na naukę i doskonalenie indywidualnej techniki wykonania poszczególnych elementów gry, w szczególności odbicia piłki sposobem górnym i dolnym. Nie zapomnimy także o pozostałych elementach gry takich jak atak, blok czy zagrywka, a także o grze szkoleniowej. Ważne jest bowiem, aby móc wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce.


Siatkówka Trochę Mocniejsze Granie Plus


Poniedziałek, 20.00 – 21.30, Hala Sportowa Gimnazjum nr 16, ul. Skarżyńskiego 8,

Limit miejsc: 14


Trening dla wszystkich osób posiadających umiejętność swobodnego odbijania piłki zarówno sposobem górnym, jak i dolnym oraz wykonywania pozostałych elementów gry takich jak zagrywka czy atak. Trening prowadzony jest na męskiej siatce o wysokości 243 cm. Trening ma charakter wszechstronny. Ćwiczenia prowadzone są głównie w formie fragmentów gry, jednak podczas zajęć nie zapominamy także o doskonaleniu indywidualnej techniki wykonania poszczególnych elementów gry. Istotnym elementem treningu jest także gra szkoleniowa. Ważne jest bowiem, aby móc wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce.


Siatkówka Mocniejsze Granie


Czwartek, 19.30 – 21.00, Hala Sportowa KOŁO, ul. Obozowa 60,

Limit miejsc: 14


Zajęcia przeznaczone dla osób, które na równi z trenowaniem cenią sobie samą grę z przyjaciółmi. Mile widziane osoby posiadające umiejętność swobodnego odbijania piłki zarówno sposobem górnym, jak i dolnym oraz wykonywania pozostałych elementów gry, takich jak zagrywka czy atak. Zapraszamy także osoby z siatkarską przeszłością. Trening prowadzony jest na męskiej siatce o wysokości 243 cm. Zajęcia będą prowadzone tak, aby znaczącą ich część stanowiła gra szkoleniowa, podczas której na bieżąco będziemy eliminować błędy. Nie zabraknie elementów znanych z innych zajęć, wspólnej rozgrzewki, rozciągania, rozgrzewki w dwójkach, a także rozgrzewki na siatce. Część szkoleniowa będzie prowadzona w formie ćwiczeń kompleksowych i fragmentów gry. Z pewnością na niektórych treningach wykorzystamy także siatkarskie trenażery, radar dla rozgrywających, atrapę bloku itp.