Różowe i niebieskie napoje nie pomogły.

30.09.2014

Wielkie serce do gry nie wystarczyło by pokonać przeciwnika. Siatkarze przegrali 0:3.

Wow..... ale mamy drużynę, dzięki za serce, walkę i uśmiech - napisała już meczu, na naszym profilu na facebooku, jedna z jego uczestniczek. Rzeczywiście trudno nie zgodzić się z opinią Barbary Bieńko. Drużynie nie można było odmówić ani chęci, ani serca do walki.

Wczoraj jednak okazało się to za mało i nasza drużyna uległa, w hali przy Skarżyńskiego, reprezentacji RBS Polska, 0:3 (16:20, 17:20, 17:20), a w dodatkowym, czwartym secie 20:22. W odwróceniu wyniku nie pomogły nawet napoje izotoniczne jakie dostarczyliśmy naszym zawodnikom.

Scenariusz meczu wyglądał podobnie jak podczas ostatniego, kwietniowego sparingu obu drużyn. Do połowy seta drużyny walczyły punkt za punkt, a nawet to my osiągaliśmy dwupunktową przewagę. U przeciwnika widać było jdenak spokój i doświadczenie zdobyte podczas kilku sezonów gry w lidze biznesu. Od 15 punktu to przeciwnik wychodził na prowadzenie i aż do końcowego gwizdka sędziego pewnie kontrolował wydarzenia na boisku.

Nie bez znaczenia był także fakt, że na prośbę RBS sety rozgrywane były do 20 punktów. To spowodowało, że decydująca faza poszczególnych setów przychodziła wcześniej niż zwykle. Być może dlatego w każdej z partii końcówka należała do bankowców.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w sparingu.