Nabieramy doświadczenia w każdym meczu.

03.04.2014

Nie udał się rewanż za wrześniową porażkę i nasza reprezentacja ponownie przegrała z RBS Polska.

Wczoraj w hali Reduta nasza reprezentacja, rozegrała swój trzeci oficjalny mecz. Niestety nie udał się rewanż za wrześniową porażkę i nasza drużyna ponownie uległa reprezentacji RBS Polska, tym razem 0:3 (17:20, 12:20, 13:20).

Choć podczas rozgrzewki nie było widać różnicy w poziomie wyszkolenia poszczególnych graczy to jednak jako drużyna RBS zaprezentował się lepiej. Już po pierwszym gwizdku sędziego w grze przeciwnika widać było doświadczenie zdobyte podczas kilku sezonów wspólnych treningów oraz gry w lidze biznesu.

Nasi siatkarze, dla których był to dopiero trzeci występ, tylko w pierwszym secie potrafili nawiązać wyrównaną walkę. W kolejnych RBS od początku osiągał kilkupunktową przewagę i kontrolując wydarzenia na boisku pewnie wygrał do 12 i 13.

W dwóch dodatkowych setach walka był już bardziej wyrównana. W pierwszym górą byli bankowcy wygrywając do 15, ale w drugim szale zwycięstwa na swoją stronę przechylili nasi siatkarze i po zaciętej walce, w końcówce seta, wygrali 21:19.

Mimo porażki należy docenić ogromną poprawę indywidualnej techniki gry każdego z naszych siatkarzy. Było to zauważone nie tylko przez naszych trenerów obecnych na meczu, ale także przez postronnych obserwatorów.

Teraz pozostaje pracować nad zgraniem drużyny w poszczególnych ustawieniach. Z pewnością pomogą w tym także kolejne, planowane już, mecze kontrolne.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w sparingu.