I Edycja Grand Prix już za nami.

13.02.2014

W ostatnim turnieju kobiety górą. Wygrała Monika Apanasik! Jednak zmian w klasyfikacji generalnej GP już nie było.

W środę, 12 lutego odbył się czwarty, ostatni amatorski turniej badmintona zaliczany do I Edycji Grand Prix TreningówSportowych.pl. W zawodach wzięło udział 7 zawodników, 5 kobiety i 2 mężczyzn.


Doskonale w środowym turnieju zaprezentowała się Monika Apanasik, która zdeklasowała rywalki w grupie, a także pewnie wygrała półfinał oraz finał. W środę druga była Olga Wojdak, która dopiero w finale przegrała swój pierwszy turniejowy pojedynek. Na trzecim stopniu podium stanął debiutujący w GP Piotr Andrzejczak. W meczu o trzecie miejsce pokonał Elę Kawczyńską.


W środę podsumowana została cała pierwsza edycja Grand Prix. Były gratulacje, uściski, a także nagrody, statuetki, badmintonowie bagi, piórowe lotki, a także karnety na treningi badmintona.


Ostatni turniej nie przyniósł już zmian na czołowych miejscach klasyfikacji generalnej. Tryumfatorem GP został Roman Stachowicz. Do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wystarczyły mu trzy starty, w których dwa razy był najlepszy, a raz drugi. Drugie miejsce w całym Grand Prix zajął Szymon Koprowski. On także brał udziałów tylko w trzech turniejach z których jeden wygrał, raz był drugi, a raz stał na najniższym stopniu podium. Trzecią zawodniczką GP została Franciszka Sady.


W środę, Franciszka Sady okazała się największą wygraną, oprócz 3 miejsca w klasyfikacji generalnej została najwyżej sklasyfikowaną kobietą, a także razem z Agnieszką Bączkowską odebrała nagrodę – niespodziankę dla zawodniczek, które wzięły udział we wszystkich turniejach.


W sumie w czterech turniejach GP wzięło udział 16 zawodników, 7 kobiet i 9 mężczyzn, rozegrano 75 pojedynków, a suma nagród przekroczyła 1100 złotych!


Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w naszych turniejach badmintona.


Wyniki czwartego turnieju rozegranego 12 lutego, a także wyniki I Edycji Grand Prix TreningówSportowych.pl znajdują się na naszej stronie na facebooku www.facebook.com/trenujemy.


Już dzisiaj zapraszamy do udziału w II Edycji Grand Prix. Zaczynamy już marcu. Zapraszamy do wspólnego grania!Klasyfikacja czwartego turnieju Grand Prix TreningówSportowych.pl:


1 miejsce – Monika Apanasik - 80 pkt.

2 miejsce – Olga Wojdak - 73 pkt.

3 miejsce – Piotr Andrzejczak - 67 pkt.

4 miejsce – Ela Kawczyńska - 61 pkt.

5 miejsce – Franciszka Sady - 55 pkt.

6 miejsce – Adam Walaszczak - 50 pkt.

7 miejsce – Agnieszka Bączkowska - 45 pkt.Klasyfikacja generalna po czterech turniejach cyklu Grand Prix TreningówSportowych.pl:


1 miejsce – Roman Stachowicz - 233 pkt.

2 miejsce – Szymon Koprowski - 220 pkt.

3 miejsce – Franciszka Sady - 200 pkt.

4 miejsce – Olga Wojdak - 163 pkt.

5 miejsce – Agnieszka Bączkowska - 161 pkt.

6 miejsce – Ela Kawczyńska - 156 pkt.

7 miejsce – Eugeniusz Chyłek "Ben" - 140 pkt.

8 miejsce – Monika Apanasik - 135 pkt.

9 miejsce – Xuan Hoang "Bitos" - 122 pkt.

10 miejsce – Adam Iwański - 111 pkt.

11 miejsce – Robert Suchenek - 67 pkt.

Piotr Andrzejczak - 67 pkt.

13 miejsce – Adam Walaszczak - 50 pkt.

14 miejsce – Aleksandra Orczykowska - 45 pkt.

Tomasz Morawski - 45 pkt.

16 miejsce – Dorota Suchenek - 40 pkt.« Lista wiadomości